Haber

Antalya Büyükşehir Ev Sahipliğindeki ‘Modern Fotoğrafta Bilim, Gezi ve Doğa’ Sergisi Ziyarete Açıldı

Antalya Büyükşehir BelediyesiÇek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Antalya Fahri Konsolosluğu işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Modern Fotoğrafta Bilim, Gezi ve Doğa’ isimli stant, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanında ziyarete açıldı.

Üç Çek bilim adamı ve fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı ‘Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Seyahat ve Doğa’ fotoğraf standı Antalya Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde ziyarete açılmıştır. Serginin açılışına Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Martin Broz, Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Deha Erpek, Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu Yeliz Gül Ege ve çok sayıda davetli katıldı.

Standın açılış kurdelesini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer davetlilerle birlikte kesti. Cansel Tuncer ve beraberindeki heyet daha sonra sergiyi gezdi. Standda Çek Cumhuriyeti’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra Orta Doğu’nun yanı sıra Himalaya dağları, elektron mikroskobu ve mikro dünyadan fotoğraf görüntüleri yer alıyor.

Çek Cumhuriyeti’nin Antalya Fahri Konsolosu Yeliz Gül Ege, standın Ankara ve Kayseri’den sonra Antalya’da da açıldığına dikkat çekerek, “Sergide birçok turizm destinasyonundan fotoğraflar yer alıyor. Sergiyi gezdiğinizde güzel bir iz bırakıyor. sanki dünyayı geziyormuşsunuz gibi.Modern fotoğraf sanatı ile doğanın güzelliklerini birleştiriyor.Ne getirdikleri ilgimi çekti.”

AKM FOYER ALANINDA SERGİLENECEK

Sarka Bejdova, Petr Jan Juracka ve Lukas Synek’in standı 25-28 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Fuaye Alanı’nda, 29 Nisan-12 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında ise AKM Fuaye Alanı’nda sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu