Ekonomi

BUTTİM’de aidat kiranın 3 katı!

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK – Muhammed Taha ÇELİKBAŞ / Duysun Herkes
BURSA (İGFA) –
Türkiye’nin ünlü dokuma ve ticaret merkezi BUTTİM, eski günlerini mumla arıyor.

Bir zamanlar çarşı esnafının ve çevre illerin gözdesi olan BUTTİM’den çarşıya döndüklerini belirten esnaf, “Adından da anlaşılacağı üzere burası uluslararası bir merkez. Bir zamanlar çarşıdan dükkânlarını buraya taşımak isteyen esnaflar varmış. Şimdi esnaf, Cumhuriyet Caddesi’ndeki Doruk Çarşısı da dahil olmak üzere çeşitli yerlere kaçtı.” söz konusu.

BUTTİM esnafının en büyük sorunlarından birinin fahiş ücret rakamları olduğuna dikkat çeken BUTTİM esnafı, “Ücretler, kira fiyatlarının neredeyse 3 katı. Diğer bir sorun ise dükkanlarda tuvalet ve mutfak olmaması ve bu alanların ortak kullanılmasıdır. Bir diğer sorun da dükkan boş olsa bile aidat ödeme zorunluluğunun olmasıdır. Bunlar sadece akla ilk gelenler. Tabii bu sebepler bile esnafın buradan gitmesi için yeterli olabiliyor.” terimleri kullandı.

“YÖNETİM VAR, FAALİYET YOK!”

Artık bölgeye turistin gelmediğini belirten esnaf, BUTTİM’in bir an önce canlanıp eski günlerine dönmesini istediklerini söyledi. Yönetim var ama yönetimin faaliyeti yok. Burada fuarlar ve festivaller yapılmalı. Bu bölgenin bir an önce canlandırılması gerekiyor. Başta BTSO olmak üzere yetkililerin bu bölgeye destek vermesi gerekiyor. Çözüm getirilmezse 2-3 yıl içinde burası biter” dedi. dedi.

haber-korgan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu