Haber

İhsan Şenocak’tan Pelin Batu’ya ‘şeriat’ tepkisi

  • HABER7

Aktör Pelin Batu5 Mart’ta resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “ Türkiye bu mezhepçi şeriatçıları derhal yargılamalıdır.” sözünü kullandı. AteistKimliğiyle tanınan Batu, “İyi ki öğrendim” İhsan Şenocak: Türkiye derhal şeriatla yönetilmelidirifadesini içeren gönderiyi alıntılayarak yaptığı bu yorumda Şenocak’ın amacını gösterdi.

BU SÖZLER ŞENOCAK HAKKINDA DEĞİL

Bilimsel ve Entelektüel Araştırma Merkezi’nin (IFAM) Kurucu Lideri Dr. İhsan Şenocak Hoca, oyuncu Pelin Batu’nun 7 Mart’ta yaptığı paylaşıma yanıt verdi. Batu’nun paylaştığı halde bir açıklama yapmadığını belirten Şenocak, söylemediği sözlerin kendisine isnat edildiğini vurguladı.

Batu’ya sert sözlerle karşılık veren Şenocak, şu ifadeleri kullandı:

BIGÜN’DEN KAZANILAN TAZMİNAT KİTAP VERDİ

Hakkında daha önce de dedikodular çıkan Dr. İhsan Şenocak, Birgün gazetesi Mahkemeye verdi ve tazminat kazandı. Bir sohbetinde, ona büyücülerle ilgili bir kararı hatırlatmak için büyük bir çarpıtma kullandı. Şenocak annesiyle evliliğini savundu Birgün gazetesinin ”haber verdiği saçma sapan haberi nedeniyle tazminat davası açıldı. İstanbul 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, Birgün gazetesi 5 bin TLtazminat ödemeye karar verdi.

Şenocak, Birgün gazetesinden kazandığı 5 bin TL’lik tazminatla 250 okuyucusuna, “ İslam Kızına” Ve ” Müslüman Gence” isimli eserlerini takdim etti.

KAYNAK: HABER7

termalhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu